Isch

Pokud děláš něco dost dlouho, staneš se v tom mistrem - pokud nejsi debil.

Rozhodování

Zase se rozjíždím ve psaní, neb je to inspirováno aktuálním děním okolo mne...


... a ačkoliv bych asi měla věnovat jeden článek psovi, tak se musím pozastavit na jednou konverzací, kterou vedu při psaní těchto řádků.
Tedy ona nejspíše asi skončila, neb u mě v poslední době došlo k něčemu, za co jsem hrozně vděčná. Rozhodla jsem se (a dokonce se podle tohoto i řídím, což se někdy zcela neslučuje), že si, zcela lidově nenechám srát na hlavu. Aneb pokud se mi něco nebude líbit, tak se zařídím tak, aby se mi to buď líbit začalo, nebo abych se s tímto podmětem nesetkávala.
Snadno se to řekne, o něco hůře se to dělá.
Nechci se tu holedbat, je mi jasné, že z tohoto "předsevzetí" budu někdy litovat... Jenže mi to možná za spoustu komplikací, ať již větších či menších, stojí. To, že si pak mohu říci "žiju svůj život tak, jak ho chci žít a ne tak, jak by ostatní chtěli, abych ho žila a proto nelituju ani minuty", je pocit, který mi za to stojí.

Může za to možná moje blízké setkání se smrtí, která mne asi - chtě nechtě - donutilo dívat se na život trochu jinak. I když mi to možná rozpoutalo malé soukromé peklo - o tom si možná povíme někdy jindy.

Ale abych se vrátila zpátky k tématu: pokud jsem si dala "za úkol" rozhodovat se přesně jen tak, jak chci já (ale přiznávám, že v sobě mám jistá morální omezení a neudělala bych již záměrně něco, co by mohlo poškodit druhé), vede to k tomu, že jednám poněkud impulzivně.
V současné době ale i vnitřně polemizuji nad tím, zda se pokusit tuto impulzivitu nějak omezit, či stále zůstat taková, jaká jsem... Impulzivita a možná někdy až unáhlenost je mou součástí. Miluju ji a proklínám zároveň.

Přátelé, Vy, co mne znáte osobně, k čemu byste se u mě přikláněli? Zůstat "divoženkou" a nebo se zařadit do davu? Už když píši tuto větu vím, co chci já - ale zajímal by mne i Váš názor.

A jen tak mimochodem, je mi jasné, že tohle bude číst i jeden psycholog "amatér", tak co Ty mi na to povíš? :)
08.11.2010 20:25:44 | Autor: ischKomentáře

1 komentářů:
  • 10.11. 13:59, Vladimír Evžen Prokeš,Sax Saravax.

    Zrovna jsem se probral trochu k životu tak moudra nečekej. Ač už jsem pár let bez hára zůstal mi postoj rebela. V práci každý ví že se u mne sprospěchářstvím těžce narazí mám svůj pohled na svět a jinak než Láďo mi nikdo neřekne, Takže ať v davu nebo ne jeli tvá imige pravá tak zůstane. Zdraví Vladimír


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se