Isch

Pokud děláš něco dost dlouho, staneš se v tom mistrem - pokud nejsi debil.

Být slečnou domácí...

... je vlastně strašně na hovno.

A ne, nemůžu být slušná. Proč?


Jak jsem sem již psala, stala se ze mě nájemkyně našeho bytu. To znamená, že měsíčně z mého účtu odejde nemalá částka. Což by nebyl zase takový problém, já mám výpatu, ale se spolubydlícími je to docela veselé (mnohem veselejší, než bych vlastně chtěla).

Spolubydlič 01 - mladej kluk, kterej má trochu problém s tím, co si představuje jako úklid, nějak ho nechává chladným bordel v koupelně, tablety do myčky vhazuje mezi nádobí a mám dojem, že čas od času trpí iluzí toho, že toaletní papír nám prostě roste na hajzlíku.
Po drobných komplikacích, které mi s ním vznikly v lednu, kdy byl prostě bez peněz (což o to, já jsem taky, ale tenhle stav se výhledově nezlepší, protože moje tlaky na to, abych dostala přidáno, jsou vyslyšeny jen do té míry, že dostávám přidáno práce a abychom završili moje pokoření, dostala jsem sem managera, místo mého Brita, která sedí, chodí kouřit, dělá si kafe a hrabe se v jedný tabulce. Jedný! Ale o tom asi někdy příště, protože jestli se mi dneska ještě trochu zvedne tlak, tak mi tu mozek vystříkne na monitor), jsem ho zpracovala natolik, že po jeho výplatě na můj účet odchází nájem a elektrika. Easy, smooth. Krása.

Spolubydlič 02 - s tím zatím zkušenosti nejsou, ale má rád Koru (statně jako spolubydlící 01), ale teď v lednu mi trochu přidělal vrásky, měla jsem dojem, že mu předchozí spolubydlící oznámil, že nájem a ele se platí do konce měsíce... A ono ne. Takže jsem ho stáhla z hor (co se tam má co flákat, navíc už je teplo, taje to, takže prostě smolík) a říkala jsem si, že kvůli němu nezpalatím nájem včas. A hele, ono je to vlastně jinak, protože, ano přítelé, hádáte správně, na scénu nám nastupuje

Spolubydlič 03 - člověk "Žiju mimo systém". Měla jsem z něj strach. Ne proto, že bych se ho bála fyzicky (aneb teleskop u postele, který se po onom vloupání stal v podstatě nezbytnou proprietou to jistí), ale tušila jsem, že jeho "nesystémové" žití nebude v přímé spolupráci se stálým příjmem. A bingo. Abych nastínila, jak to vypadá s nájmem na březen, splatném do 28.2:

25.2., pondělí:
Já: "Do středy potřebuju prachy na nájem a elektirku, budeš to pro mě mít?"
03: "No asi to nebudu mít hned zejtra, ale ve středu Ti to dám."

27.2., středa:

Já: "Máš to pro mě?"
03: "Ne, ale budu to mít zejtra, dneska si jdu pro prachy."
Já: "Doprdele ale já to mám dneska poslat!"
03: "Tak mu to dáš na účet, ne?"
No, taky pravda, trochu jsem se uklidnila. Naivní. Kráva.

28.2., čtvrtek:

Já: "Hádej, co chci."
03: "Já to dostanu dneska odpoledne, v éčkách, budu to muset vyměnit"
Já: "Ale já to musím DNESKA zaplatit."
03: "Tak to zaplatíš pozdějc."

Nemusím Vám psát, že jsem ty prachy neviděla ani v pátek, že ne?

4.3., ponděli:

Já: "Máš?"
03: "Hned jak dorazím z práce, tak Ti to dám."

A slavíme, přátelé, v pondělí jsem opravdu nalezla peníze za nájem. Ale co je problém? Nemám prachy za ele, takže to nemůžu poslat, protože elektriku platím na začátku měsíce ze svého.

A nebuďte naivní, je středa a já se jenom modlím, abych z něj ty peníze dostala, protože dnes se chystám odjet - jednak nemám na to, abych odjela, zaplatila hlídání psa a hlavně, nemůžu poslat ten pitomej nájem! Ale 03 je v klidu, žije přece mimo systém... Opravdu uvažuju nad tím, že ho dneska po příchodu z práce, kdy jdu vyzvednou Koru, abych jí mohla předat na hlídání, přitluču za koule na futra, vesele seberu jeho noťas, dám ho někam do zástavy a tradá na víkend....
06.03.2013 11:16:04 | Autor: ischKomentáře

3 komentářů:
  • 11.03. 21:01, Slim

    To je obstojné ghetto :-)

  • 13.03. 21:57, Pavlína

    Vítej do klubu :-D Mám taky luxusní zážitky :D

  • 18.07. 20:20, Mat

    Jani, spolubydlící jsou radosti. Já měl 3x štěstí.............znovu pokoušet ale nehodlám. Tak pevné nervy, já bych ho za koule pověsil už v pátek


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se